Navigace
» Hlavní strana
» Partneři
» Kontakt

Ztracená koruna

Tri bratri se dohodli, ze koupí sestre k narozeninám dárek. Kazdý dal do spolecné pokladny 15 korun, takze dohromady meli 3 * 15 = 45 korun. V obchodním dobe vybrali bonboniéru práve za 45 korun a koupili ji. U východu je však dostihla pokladní a omluvila se jim, protoze bonboniéra byla špatne ocenena. Chtela jim vrátit pet korun , ale protoze pet nelze mezi tri rozdelit, vzal si kazdý z bratru korunu a dve zbylé jí nechali jako pozornost. Doma však nejstarší z bratru prišel na to, ze stejne byli o korunu ošizeni. Kazdý totiz puvodne dal 15 korun, coz je dohromady 3 * 15 = 45. Takze techto 45 korun bylo puvodne v obehu. Protoze jim pokladní kazdému jednu korunu vrátila, nedali 15 ale 14, coz je dohromady 3 * 14 = 42. S dvemi korunami jako pozornost je to 42 + 2 = 44. Ale puvodne bylo v obehu korun 45. Kde tedy je zbylá koruna? Má ji pokladní, nebo nekterý z bratru?
Zbylou korunu nemá pochopitelne nikdo, protoze zádná nechybí … Protoze jim pokladní kazdému jednu korunu vrátila, nedali 15 ale 14, coz je dohromady 3 * 14 = 42. Bonboniéra stála 40 a dve koruny jako pozornost dávájí dohromady 42.

Vtip, frk, anekdota Ztracená koruna z kategorie Hádanky

Vtip pojmenovaný Ztracená koruna patří do kategorie Vtipy Hádanky


Máte rádi sport a především hokej? Pokud je odpověď ANO, navštivte partnerskou stránku s vtipy a vtípky obsahující vtipy o hokeji.
Náhodné vtipy

Tchýně a encyklopedie Medvěd a pštros Policista v akci Mrtvý programátor
Spolužák a studentky O Pepíčkovi Papíry v kopřivách Blondýnka bez peněz
O Windows Na pustém ostrově Indiáni a němec Halloween
Páni a dámové Dva vězni Alkohol O doktorech
Jeptišky a biskup Vtipy o manželství O policajtech Blondýnka a puzzle

Upozornění: Myslíte si, že uvedený vtip porušuje morální či etická pravidla? Nebo dokonce, že vtip porušuje zákon nebo autorská práva? Pošlete email na adresu uvedenou v levé části stránky.


Reklama


(c) 2010 Vtipy.Luksoft.cz | Zásady ochrany osobních údajů